בחודש הקרוב כל ההכנסות יתרמו לטובת הבית החדש לחיילים בודדים

מי אנחנו

עיצוב עולם

החזון שלנו הוא הגדלת המשאבים הקיימים כיום לטובת סיוע לאוכלוסיית החיילים הבודדים בישראל. המיזם שם דגש על סיוע כלכלי לאוכלוסיה זו על ידי מימון צריכהם השונים של החיילים הבודדים במגוון דרכים, כגון: קניית ציוד חסר, הובלתו, קניית סלי מזון, מימון אירועי שיא וכדו'. המיזם עובד בשיתוף עם הפרויקט החברתי – התנדבותי הפעיל בדף הפייסבוק "אנשים טובים למען חיילים בודדים" כדי לתת מענה לכל צורך ובעיה אפשריים. 

איך הכל התחיל?

"עיצוב עולם" הוא מיזם שצמח מתוך הפעילות הענפה של קהילת "אנשים טובים למען חיילים  בודדים",  הוקמה בשנת 2014 מיד לאחר מבצע "צוק – איתן" על ידי נועם אביטל וניסים חג'ג'. ניסים בימים אלו היה לוחם שהשתחרר, כיום ניסים פעיל במספר מיזמים קהילתיים ולוקח חלק פעיל בקבוצה. נועם אביטל היה חייל בודד לקראת סיום שירותו הצבאי וגר בדירה של האגודה למען החייל עם חיילים בודדים נוספים. באחד הימים הם קיבלו לידיהם מוצרים שלא נזקקו להם ולכן בחרו להעביר אותם לחיילים בודדים אחרים על ידי פרסום ברשתות החברתיות.

פרסום זה זכה לתגובות רבות של אנשים טובים מכל רחבי הארץ שביקשו לסייע גם הם ולתרום לאוכלוסיית החיילים הבודדים. בעקבות התפוצה הרחבה, נועם זכה לראות את השיתופיות והערבות ההדדית הקיימות בעם ובחר לנסות למנף ולהעצים אותן עוד יותר דרך פתיחת דף פייסבוק ייעודי לשם כך. היום, חמש שנים לאחר מכן, הפרויקט שהחל כקבוצה קטנה הפך למיזם חברתי – התנדבותי בהיקף רחב המסייע לאלפי חיילים בודדים במהלך שירותם הצבאי ולאחריו. לצד פעילות זו, במהלך השנים הללו ולצד ריכוז הפעילות בקבוצה נועם היה שותף במיזמים של הקמת דירות לחיילים בודדים, סייע במתן תמיכה וליווי מקצועי של אותם צעירים בודדים לאחר שחרורם מהצבא ואף מסייע גם היום בהעלאת המודעות הציבורית לקשיים שלא זוכים להתייחסות מספקת המלווים את אותה אוכלוסיה. 

פעילות זו ממשיכה להתקיים בהתנדבות מלאה מזה מספר שנים ועם זאת העבודה עוד רבה. לחיילים הבודדים שלנו עדיין עם חוסרי ריהוט ומזון ובעיית ההובלות של התרומות גם היא משמעותית. על מנת לתת מענה לכל אלה ולעוד צרכים שיתעוררו בהמשך הקמנו את המיזם "עיצוב עולם". בפרויקט זה אנו נותנים את ההזדמנות גם לכם להיות שותפים ומעורבים בעשייה חברתית משמעותית. כל מוצר שיקנה על ידיכם יעזור לקדם את אוכלוסיית החיילים הבודדים בישראל בעזרת תקצוב צרכיהם. נוסף על כך, החיילים הבודדים המשוחררים שלהם סייענו בעבר, הם המפעילים של מיזם זה ואותם תפגשו בנקודות המכירה השונות.

אנשים טובים למען חיילים בודדים

זכרו! כל קנייה שלכם מקדמת אותם, כי רק ביחד ננצח.

המוצרים שלנו:

המוצרים שלנו הם יצירותיו של האמן היהודי מארה"ב, ינון אביטל. ינון הוא אמן מוכשר השותף בפרויקטים אמנתיים רבים, שהחליט לקחת חלק גם במיזם חשוב למען אוכלוסיית החיילים הבודדים בישראל. ינון בחר לחלוק איתנו את יצירותיו הרבות והייחודיות ובכך תורם חלק מהותי במיזם. כרגע אנו משווקים את יצירותיו על גבי מגנטים וקנווסים ססגוניים וייחודיים בגדלים שונים ושואפים להמשיך ולפתח את המבחר של המוצרים שנציע בהמשך.

נוסף לאלו:

ניתן להזמין אותנו להעביר הרצאות עשייה משמעותית, ובינהם הרצאת "עיצוב עולם" העוסקת בסיפורו האישי והמרתק של נועם אביטל. ההרצאות מתאימות לבני נוער, חיילים וועדי עובדים. 

האמן ינון אביטל